طراحی و دکوراسیون داخلی اداری

پروژه اداری آبسان پالایش-دیباجی شمالی

پروژه اداری آبسان پالایش-دیباجی شمالی

    طراحی داخل ویلا , طراحی رستوران سنتی , بازسازی ساختمان قدیمی , ویترین جلوی مغازه , دکوراسیون داخلی , طراحی دکوراسیون داخلی اداری , طراحی داخلی , طراحی داخلی مطب دکتر , دکوراسیون داخلی طلا فروشی

ادامه مطلب

آشنایی کلی با طراحی دکوراسیون داخلی برای فضاهای مختلف

امروزه دکوراسیون داخلی یکی از مسائل بسیار مهم درزمینهٔ مد به‌حساب می‌آید. شما هر مکانی را با استفاده از طراحی داخلی مناسب می‌توانید بسیار زیباتر جلوه دهید و علاوه بر زیبایی؛ با طراحی دکوراسیون داخلی مناسب شما می‌توانید حسی را که مربوط به آن مکان است را در فرد ایجاد کنید. برای مثال در طراحی داخلی اتاق‌خواب باید از ترکیبات رنگی استفاده شود که فضای اتاق را آرام جلوه دهد و فرد در آن احساس آرامش کند. ترکیبات رنگی تیره می‌تواند برای اتاق‌خواب بسیار مناسب باشد اما این حرف دلیل بر آن نیست که رنگ‌های روشن مناسب اتاق‌خواب نباشند. چراکه شما با مراجعه به یک شرکت طراحی داخلی می‌توانید انواع دکوراسیون‌های داخلی که برای اتاق‌خواب طراحی شده‌اند و در آن‌ها از ترکیبات رنگی بسیار زیبا و مناسب بهره گرفته‌شده است را مشاهده کنید. به‌طورکلی دکوراسیون داخلی را می‌توانید بخشی از بازسازی ساختمان در نظر بگیرید که سبب می‌شود فضای خانه یا محل کارتان روح بگیرد و با حضور در آن مکان احساس خوبی داشته باشید.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل امروزه جزو یکی از دغدغه‌های اکثر افراد و به‌خصوص بانوان قرار گرفته است. بدون شک خانه یکی از جاهایی است که وقت زیادی را در آن می‌گذرانید پس نیازمند یک دکور و طراحی مناسب است. طراحی داخلی منزل باید به‌گونه‌ای باشد که در عین شادابی و نشاط، بتواند به شما حس آرامش را نیز تلقین کند. در یک طراحی داخلی خوب از تمام امکانات به‌خوبی استفاده می‌شود. برای مثال یک رنگ مناسب و یک نورپردازی مناسب برای یک اتاق می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در زیبایی دکوراسیون خانه‌تان بگذارد. اکنون به سه ایده درزمینهٔ طراحی داخلی منزل اشاره خواهیم کرد.

سه ایده درزمینهٔ طراحی داخلی منزل

نقاشی کردن دیوارها یک راه بسیار کم‌هزینه و بسیار مؤثر است که طبق گفته کارشناسان طراحی داخلی منزل یکی از بهترین راه‌ها برای ایجاد تنوع در دکوراسیون منزل است.

عکس 1

دکوراسیون داخلی منزل را با جابه‌جا کردن اشیا مثل مبلمان و یا میزها و… نیز می‌توانید انجام دهید اما نکته‌ای که باید به آن توجه کنید آن است که سعی کنید تعادل و تناسب را در این امر رعایت کنید. نکته دیگری که می‌تواند در زیباتر کردن دکور داخلی منزلتان به شما کمک کند؛ هماهنگی رنگ‌ها است. سعی کنید رنگ‌هایی که استفاده می‌کنید به گونه باشند که در عین زیبایی و جذابیت، با یکدیگر هماهنگ نیز باشند.

طراحی داخلی ویلا

طراحی داخلی ویلا نیز از این قاعده‌ها مستثنا نیستند و تفاوت عمده‌ای که با طراحی دکوراسیون منزل دارند این است که باید با استفاده از تکنیک‌های مختلف محیطی سرشار از آرامش و با امکانات رفاهی زیاد طراحی کرد. در ضمن فراموش نکنید که در طراحی داخلی ویلا، به دلیل بزرگ‌تر بودن فضا هزینه‌ها به‌مراتب سنگین‌تر از طراحی داخلی منزل است.

طراحی دکوراسیون داخلی اداری

طراحی داخلی اداری نسبتاً کار دشواری است چراکه باید دکوراسیون به‌گونه‌ای طراحی شود که در عین زیبایی، کاربردی باشد و برای ارباب‌رجوع و کارمندان نیز از جذابیت کافی برخوردار باشد. لازم به ذکر است که توجه داشته باشید که یک محیط زیبا و یا به‌عبارت‌دیگر یک دکوراسیون داخلی اداری زیبا و مناسب می‌تواند تا حد زیادی در روحیه کارمندان و پرسنل تأثیرگذار باشد. در طراحی داخلی اداری مهم‌ترین چیز، انتخاب وسایل کاربردی مثل مبلمان و میزها و نحوهٔ چینش آن‌ها است.

چند ایده برای طراحی داخلی اداری

در دکوراسیون داخلی اداری انتخاب رنگ و نورپردازی مناسب؛ بسیار مهم است. اگر می‌خواهید دکوری مدرن داشته باشید باید برای محیط اداری از رنگ‌های شاد و سرزنده استفاده کنید تا به فضای کاری شما روح بدهد. ناگفته نماند که انتخاب رنگ مناسب به‌تنهایی کافی نیست و نورپردازی و وجود نور کافی نیز تأثیر بسزایی در این امر دارد.

اگر جزو آن دسته از افراد هستید که به نظم و ترتیب اهمیت می‌دهید؛ در طراحی داخلی محل کارتان حتماً از قفسه‌ها و کمدهای دیواری برای قرار دادن فایل‌ها و مدارک مهم استفاده کنید.

تا جایی که برایتان مقدور است سعی کنید فضای کار کردن هریک از پرسنل و کارمندان را مجزا در نظر بگیرید. این کار علاوه بر اینکه جلوه خوبی به طراحی داخلی اداره‌تان می‌دهد، سبب افزایش تمرکز کارمندان نیز می‌شود.

طراحی دکوراسیون داخلی مغازه

طراحی دکوراسیون مغازه را می‌توان یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار بر کسب‌وکار دانست. بدون شک در سطح بازار مغازه‌هایی به چشمتان خورده که در نگاه اول مجذوب دکور و طراحی داخلی مغازه شده‌اید. این‌گونه فروشگاه‌ها مشتری را خودبه‌خود جذب می‌کند و به داخل مغازه می‌کشاند. در طراحی داخلی مغازه نکته‌ای که بسیار مهم است آن است که باید همواره به محصولات و خدماتی که ارائه می‌دهید توجه داشته باشید و دکور را بر اساس آن و متراژ فروشگاهتان طراحی کنید. دکوراسیون داخلی مغازه باید در عین زیبایی بتواند آرامش خاطر را برای مشتری در هنگام خرید فراهم کند و هم‌چنین تمامی محصولات به‌راحتی قابل‌دسترس باشند.

اهمیت طراحی مناسب ویترین مغازه

نکته دومی که در طراحی داخلی مغازه بسیار مهم است آن است که شما باید بدانید که دکوراسیون مغازه شما به‌طورکلی به دو قسمت تشکیل می‌شود. قسمت اول همان طراحی داخلی مغازه است و قسمت دوم مربوط به طراحی ویترین مغازه می‌شود. درواقع می‌توان گفت که ویترین مغازه به‌عنوان یک رابط بین شما و مشتری عمل می‌کند. هرچقدر طراحی ویترین مغازه شما قوی‌تر باشد؛ رابطه شما با مشتری قوی‌تر می‌شود و بدیهی است که کاملاً در امر فروش تأثیرگذار است. بدون اغراق می‌توان گفت که ویترین مغازه می‌تواند هم نقش مثبت و هم نقش منفی در فروش شما داشته باشد. مهم‌ترین چیز در طراحی یک ویترین زیبا و درعین‌حال کاربردی، رنگ‌بندی و نورپردازی مناسب است.

دو نکته در رابطه با طراحی داخلی مغازه

در طراحی داخلی مغازه باید فضا را بهینه‌سازی کنیم و به‌عبارت‌دیگر از تمام فضاها به بهترین نحو استفاده کنیم. باید همواره توجه داشته باشید که دکوری که طراحی می‌کنید باید طوری جذاب و گیرا باشد که بتواند روحی تازه به فروشگاهتان ببخشد و هر بازدیدکننده‌ای را نیز جلب خود کند. درواقع در طراحی داخلی مغازه باید این جمله آکادمیک را که می‌گوید: «هدف اصلی از طراحی؛ ایجاد فضای روانی مناسب و بهبود عملکرد فیزیکی است» را مدنظر قرار داد.

در طراحی داخلی مغازه ریزه‌کاری‌هایی که مربوط به طراحی داخلی منزل است دیگر نیاز نیست؛ اما برخی ریزه‌کاری‌های مخصوص خودش را دارد. شما به‌عنوان یک فروشنده باید بدانید که در یک مجتمع تجاری و یا فروشگاه و مغازه، آدم‌های مختلفی با سطح فرهنگ و سلایق مختلف تردد می‌کنند. شما باید همراه این را در نظر داشته باشید که طراحی دکوراسیون مغازه‌تان طوری باشد که تا حد امکان موردپسند عموم قرار بگیرد.

طراحی دکوراسیون داخلی مطب

اکثر کسانی که درزمینهٔ دکوراسیون داخلی فعالیت می‌کنند؛ یکی از مهم‌ترین طراحی‌های دکوراسیون داخلی را مربوط به طراحی داخلی مطب می‌دانند. همان‌طور که در قسمت‌های بالا نیز اشاره‌شده است در طراحی داخلی مهم‌ترین چیز در عین زیبایی دکور؛ استفاده بهینه از تمام فضاها است. در ادامه می‌خواهیم به نکاتی که باید در طراحی داخلی مطب رعایت کنید اشاره ‌کنیم.

نکاتی در رابطه با طراحی داخلی مطب

برای این‌که بتوانید طراحی بهتری داشته باشید، ابتدا خود را جای یک بیمار قرار دهید که به یک مطب رفته است. قطعاً وضع جسمانی خوبی ندارید؛ پس در قدم اول نیاز است که محلی مناسب برای منتظر ماندن بیمار در نظر گرفت. در طراحی داخلی مطب باید توجه داشت قسمتی که به‌عنوان سالن انتظار در نظر گرفته می‌شود باید به‌گونه‌ای باشد که مدتی که بیمار در آنجا می‌نشیند کاملاً احساس آرامش کند. به‌طورکلی در طراحی داخلی مطب باید اسباب آرامش بیمار فراهم باشد.

مهم‌ترین چیز در طراحی دکوراسیون داخلی مطب این است که از رنگ مناسب استفاده شود. استفاده از رنگ‌های هیجان‌انگیز در دکور مطب‌ها زیاد جالب نیست بلکه باید از رنگ‌های آرامش‌بخش استفاده کرد. مثلاً رنگ‌های سبز و آبی ازجمله این رنگ‌ها هستند. با این کارها قدم‌به‌قدم به سمتی می‌رویم که بیمار احساس آرامش بیشتری بکند.

چیزی که بدیهی است این است که مطب جایی است که افراد بیمار و دارای وضع جسمانی نامناسب که از درد رنج می‌برند به آن مراجعه می‌کنند. به همین دلیل شما باید طوری از رنگ‌ها و نورپردازی در طراحی دکوراسیون مطب استفاده کنید که فرد بیمار کاملاً احساس آرامش کند.

نکته‌ای باید بدانید این است که فضای مطبی که بتواند آرامش را به بیمار هدیه کند، می‌تواند تا حد زیادی عامل مهمی برای جذب بیماران باشد. برای مثال زمانی که بیماری به یک مطب مراجعه می‌کند و از حضور در آن مطب احساس آرامش می‌کند؛ زمانی که دوباره احتیاج به پزشک داشته باشد خودبه‌خود دوباره به سمت آن مطب کشانده می‌شود. چراکه از حضور در آن مطب لحظات خوبی در ذهنش حک شده است.

طراحی دکوراسیون داخلی رستوران

رستوران‌ها یکی از مکان‌هایی هستند که دکوراسیون داخلی‌شان تأثیر بسزایی در فروششان دارد. شما با طراحی دکور مناسب برای رستورانتان می‌توانید تا حد زیادی مشتری جلب کنید. به‌طورکلی می‌توان طراحی داخلی رستوران‌ ها را به دو دسته سنتی و مدرن تقسیم کرد که با یکدیگر متفاوت‌اند اما در هر دو دسته؛ طراحی داخلی طبق اصول و قواعد طراحی دکوراسیون داخلی اجرا می‌شود. سبک طراحی هر رستورانی در دنیا برمی‌گردد به سبک طراحی دکوراسیون در آن کشور. برای مثال در طراحی داخلی کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌های اروپایی و آمریکایی، نورپردازی را مهم‌ترین چیز در طراحی دکور می‌دانند اما در کشورهای آسیای مرکزی و چین؛ در طراحی دکوراسیون رستوران‌ها بیشتر از چوب استفاده می‌شود.

طراحی دکوراسیون داخلی طلافروشی

طلافروشی بدون شک یکی از شغل‌هایی است که دکوراسیون داخلی در فروش و حفظ امینت و جذب مشتری آن نقش بسیار زیادی دارد. نکته‌ای که در طراحی داخلی طلا فروشی بسیار مهم است این است که باید طراحی به‌گونه‌ای باشد که این کالای باارزش را از هر حیث از تهدیدات احتمالی حفظ کند. ازاین‌رو می‌توان گفت طراحی دکوراسیون داخلی یک مغازه طلافروشی می‌تواند بسیار مشکل باشد. سعی کنید در طراحی داخلی طلافروشی از نورپردازی و رنگ‌های مناسب استفاده کنید که بسیار تأثیرگذار است. نکتهٔ آخری که دراین‌باره باید عرض کنم این است که ازآنجایی‌که طلا بسیار باارزش است، باید ویترین‌ها طوری طراحی شوند که کالا از هر زاویه با نورپردازی مناسب قابل‌مشاهده باشد و برای دیدن کالا حتماً لازم نباشد که از ویترین بیرون آورده شود.

طراحی دکوراسیون داخلی در شهرهای مختلف

اگر می‌خواهید دکوراسیون داخلی محل موردنظرتان یک دکور خاص و بسیار زیبا شود؛ باید از کارشناسان این حرفه کمک بگیرید. شرکت‌های طراحی دکوراسیون امروزه بسیار گسترده شده‌اند و حتی طراحی داخلی در کیش را نیز برایتان انجام می‌دهند. اکثر شرکت‌های طراحی دکوراسیون در تهران قرار دارند اما شعبه‌های دیگری نیز در استان‌های مختلف دارند. مثلاً برای طراحی داخلی در اهواز کافی است که با شعبه شرکت موردنظر در اهواز تماس بگیرید تا دکوراسیونی منحصربه‌فرد را برایتان طراحی کنند. لازم به ذکر است که طراحی داخلی در شیراز نیز در چند سال اخیر رشد چشمگیری داشته و شرکت‌های طراحی داخلی معتبری در این شهر فعالیت می‌کنند. فراموش نکنید که برای طراحی دکوراسیون‌ها حتماً با دکوراتورها مشورت کنید و از نظرات آن‌ها استفاده کنید.