خانه ها و اپارتمان های برزیل

  • تاریخ انتشار : 2018/03/18
  • دسته بندی : مقالات
  • نظرات : 0

خانه ها و اپارتمان های برزیل

 

در این آپارتمان با استفاده از رنگ های مختلف، کمبود عناصر تزیینی کاملا مرتفع شده است. رنگ خاکستری به عنوان رنگی وحدت بخش و خنثی در این خانه بکار رفته است، همچنین در نقاط خاصی از خانه، از رنگ های تندی استفاده شده تا یکنواختی محیط را از بین ببرد. در سمت چپ تصویر، کابینت های آبی رنگ جالب، آشپزخانه را برای صرف غذا و آشپزی جذاب کرده است. همچنین طراح برزیلی ،جادر آلمیدا، مبل هایی به رنگ زرد لیمویی را ارایه کرده است که اتمسفر جالبی به محیط نشیمن بخشیده است. لامپ های رنگی بر روی دیوار پشتی هم پیوند مناسبی را در بین همه رنگ ها برقرار می کند.

مالک تقریبا سی ساله این خانه که شاغل در بخش روابط عمومی است، می خواست که مجموعه های باارزشش را در معرض دید همگان بگذارد. معمارخانه، فلاویو کاسترو، قفسه های ممتد دیواری ساخته تا بر شکل افقی آپارتمان تاکید کند و شکل سیال ورود از یک محیط به محیطی دیگر را نمایان سازد. در تصویر می توان مشاهده کرد که کابینت آشپزخانه با قفسه بالایی هم ارتفاع هستند.

طراحان در آشپزخانه به وفور از رنگ آبی استفاده کرده اند. آن ها قصد نداشتند که این محیط را محدود به کارائی خودش کنند، برای همین علت همه محیط را آبی رنگ آمیزی کردند. جزئیات و طراحی استفاده شده در این محیط معمولی است و شامل رنگ های شوخ و شنگ می باشد.

طراحان هنگام برداشتن دیوارها، دست به سازه سیمانی خانه نزدند و با این کار چارچوب آپارتمان اولیه را حفظ کردند. کاسترو می گفت: ” معماری برزیل در حال از بین بردن حصارهاست.”

در این خانه، قفسه های چوبی جهت ارایه پوسترهای تبلیغاتی فیلم های هالیودی و مجموعه تلفن های صاحب خانه تعبیه شده است. در پشت این قفسه ها، دربی وجود دارد که محیط شخصی را از بخش عمومی و جمعی آپارتمان متمایز می کند.

بنای لینهارس دیاس واقع در برازیلیا
سومین مورد خانه بررسی شده در این مطلب، ساختمانی در نزدیکی دریاچه پارانوئا واقع در شهر برازیلیا است. دریاچه مذکور، دریاچه ای مصنوعی است که در اطراف آن کنسولگری ها، سفارتخانه ها و اقامتگاه رئیس جمهور برزیل واقع شده اند.
این خانه مدرن، بزرگترین مورد بررسی شده این مطلب است و متراژی به اندازه 411 مترمربع دارد و در آن چراغ های چرخان زرد رنگی میزبانی ورود میهمان ها را انجام می دهد. این خانه دارای دیوارهای شیشه ای و پنجره های بسیاری است که موجب ورود نور طبیعی به داخل خانه و نیز سیال شدن حرکت مابین محیط داخلی و بیرونی می شود. پله های بیرون آمده به تراسی در پشت بام متصل می شود.

معمارهای این ساختمان همه بخش ها را در زیر سقفی بزرگ قرار دادند تا از این طریق بیشترین محیط را برای دورهمی های عمومی را در دسترس قرار دهند. سطح زیر سقف پر از چوب طبیعی است و آن قابل مشاهده از هر اتاقی است. در طول روز، دیوارهای بزرگ در هر بخش خانه و در کنار سقف، محیط های داخلی و خارجی را در زیر سایه قرار می دهند. همچنین پنجره های سقفی واقع در وسط خانه، نور خانه را تامین می کند.

دربخشی از این خانه، اتاق نشیمنی واقع است که دارای دیوارهای شیشه ای و سقفی مرتفع است که به حیاط خلوت باز می شود و مانند پاسیوی درونی کار می کند. در گرداگرد اتاق مرکزی، راهروهایی ایجاد شده است که اتاق خواب های طبقه فوقانی را به همدیگر ملحق کند و این راهروها از پایین قابل رویت است.

پل معروف پرزیدنت ژوسلینو از روی پشت بام خانه قابل مشاهده است. بر روی دریاچه پارانوئا، پلی از جنس سیمان و فولاد تعبیه شده است که اثری از الکساندر می باشد.

 

 

دکوراسیون داخل ویلا طراحی داخلی رستوران , بازسازی ساختمان , دکوراسیون ویترین مغازه , طراحی داخلی منزل , دکوراسیون اداری مدرن , شرکت طراحی داخلی , طراحی مطب دکتر , طراحی داخلی طلا فروشی

  نظرات