تاثیر کف پوش بر دکوراسیون داخلی

  • تاریخ انتشار : 2018/03/17
  • دسته بندی : مقالات
  • نظرات : 0

تاثیر کف پوش بر دکوراسیون داخلی

 

کف پوش یا پارکت می تواند تاثیر بسزایی در دکوراسیون داخلی خانه داشته باشد. کف پوش در طرح های گوناگونی موجود می باشند نظیر طرح های آجری شکل و طرح های زیگزاگی.

مروری بر تاریخ پارکت:

کف پوش ها ابتدا در فرانسه در سال 1684 میلادی ساخته شدند که متشکل از تکه های محکم چوب بوده و در شکل های مستطیلی، لوزی و مثلثی وجود داشتند که با استفاده از میخ به زمین می چسبیدند. البته این گونه از پارکت ها را طبقه ی ثروتمند جامعه استفاده می کردند.

ریشه ی کلمه ی کف پوش:

کلمه ی “Parquetry” به معنی پارکت های چوبی می باشد که امروزه برای همه ی گونه های کف پوش هایی از جنس چوب، این کلمه استفاده می شود.

چوب کف پوش از چه نوع باید باشد؟

به همان میزان که طرح کف پوش حائز اهمیت است، جنس چوب مورد استفاده در آن نیز مهم می باشد.

مهم ترین چیز، پوششی است که برروی کف پوش قرار دارد چرا که میزان عمر و دوام کف پوش به آن بستگی خواهد داشت.
بکارگیری چوب های چند لایه ای در کف پوش:

اگر تمایل به استفاده از این گونه کف پوش دارید، ضخامت کف منزلتان باید حدود 10 تا 20 میلی متر باشد. لایه ی بیرونی از چوب طبیعی ساخته شده است و درصورتی که ضخامتی بیش از 6 میلی متر داشته باشد، ترمیم آن کاری بسیار دشوار خواهد بود اما اگر بین 2 الی 6 میلی متر باشد مناسب است.

کف پوش های پنلی:

نصب کف پوش های پنلی فقط باید توسط افرادی که تخصص دارند انجام شود. پارکت های پنلی به صورت مستطیلی هستند و دارای طول و عرض دلخواه هستند.

رویه ی پایانی کف پوش چوبی:

کف پوش هایی که دارای پوسته ی براق هستند برای مکان های شلوغ بسیار مناسب هستند. اگر پارکت منزلتان از چوب خالص تهیه شده است، پس از فرآیند پرزگیری به مدت 36 ساعت صبر نمایید تا چسبی که به آن آغشته شده است کاملا خشک شود.

نصب کف پوش های چوبی:

برای مواقعی که پارکت به سطح بتنی چسبیده می شود باید دو لایه اپوکسی بین پارکت و بتن استفاده گردد.

کف پوش های پنلی و قالبی باید 72 ساعت در محل نصب ، پیش از نصب قرار گرفته باشند.

 

شمای کلی کف پوش ها:

سعی کنید برای منزل خود طرحی را انتخاب نمایید که تکه های پارکت موازی با دیوار و راه پله ها باشند.

 

 

طراحی ویلاطراحی داخلی رستوران مدرنشرکت بازسازی ساختماندکوراسیون داخلی مغازهدکوراسیون داخلی منزلدکوراسیون داخلی اداریطراحی داخلیطراحی داخلی مطب دکتردکوراسیون داخلی طلا فروشی

 

 

 

  نظرات