برزیل طراحی داخلی خانه هایش برنده و خودش بازنده

  • تاریخ انتشار : 2018/03/14
  • دسته بندی : مقالات
  • نظرات : 0

برزیل طراحی داخلی خانه هایش برنده و خودش بازنده

 

مسافرت با معماری: با اینکه اوضاع برزیل در جام جهانی اخیر بر وفق مرادش نبود، ولی جدا از بحث شرایط میزبانی در این تورنمت، طراحان برزیلی بازی معماری را بردند. کارهای خارق العاده و جدید اسکار نیه مار واقع در برازیلیا، گردشگاه های جذاب روبرتو بررل مارکس واقع در ساحل ریودوژانیرو و همچنین اسباب و وسایل با ارزش سرجیو رودریگز، و در حالت کلی مدرنیته سازی برزیل تابع قاعده های خاصی است.

در ادامه مطلب نگاهی به سه بنای جدید برزیلی خواهیم کرد. با وجود تمایز این خانه ها از همدگیر، می توان روح پیوستگی این ساختمان های جدید و نسل های قبل را دید. در استفاده از هندسه معمولی، تاکید زیادی بر رنگ ها و افزایش محیط اجتماعی می شود. با وجود استفاده از سیمان و فولاد، از رنگ های آبی، سبز و زرد روشن بیشتری هم بهره گیری شده است.

 

خانه ای جعبه ای در برازیلیا برزیل

در این مبحث، به خانه ای در پایتخت برزیل، شهر برازیلیا، واقع در مرکز غربی این کشور پرداخته می شود. این شهر در سال 1956 میلادی و توسط اوسکا نیه مار و لوسیو کوستا از بیخ و بن برنامه ریزی و بنا شد و معمار سوم این شهر، روبرتو برل مارکس نیز به دو معمار قبلی کمک کرده بود. در سال 1960 این شهر پایتخت برزیل شد. شهر برازیلیا مملو از کارهای خارق العاده معماری نوینی است که جزء میراث جهانی یونسکو نیز محسوب می شود. همچنین این شهر میزبان جام جهانی بود.

شرکت معمار این خانه، Arquietetura: Design 1:1 بوده که آن را به صورت مکعب سیمانی 65 مترمربع طراحی کرده است. طراحی این سازه طوری است که اتاق های آن قابل تغییر موقعیت و بازطراحی هستند. طراحان این خانه، ادواردو ساینز مارکز و لیلان گلاینا، بیشترین محیط خانه جهت جمع کردن دوستان و ساکنان را در کنار هم فراهم کرده اند .

مارکز و گلاینا در گرداگرد محیط شیشه ای قابی از جنس فولاد Cor-Ten ساخته اند و با آن مرز خانه را جدا کرده اند. شهر برازیلیا از لحاظ اقلیم سرزمینی به مناطق استرالیا و کالیفرنیای جنوبی شبیه است و به این علت در طول روز، از این برآمدگی به عنوان سازه سایه بان استفاده می شود. همچنین شب هنگام، با بازکردن ورودی های خانه، هوای تازه و خنک فضای داخل خانه را مطلوب می کند.

 

از نظر معمار این خانه، مارکز، : “این خانه دارای معماری کاملا برزیلی است”، جالب و کاربردی.

مالک این خانه، پسر مجرد 20 و چندساله ای است که قصد دارد میزبان خوبی از دوستانش به عمل آورد و به این علت محیط های آشپزخانه، ناهارخوری و نشیمن در یک محیط یکدست ترکیب شده اند. بعلاوه در این خانه یک سرویس بهداشتی و دو اتاق خواب وجود دارد. همچنین در این تصویر گربه ایرانی مالک خانه قابل رویت است.

در آشپزخانه این خانه، از ترکیب کاشی های طرح دار سیمانی و کابینت های زرد روشن استفاده شده است. همچنین تلفیق بافت و طرح های بکار رفته با رنگ های تند، موجب خلق طراحی زنده ای شده است.

همچنین از میز آشپزخانه در دو نقش میز کار و میز وسطی استفاده می شود. مالک خانه در طول مسافرتی، پایه میز را پیدا کرده بود، و در ادامه با جایگذاری صفحه شیشه ای بر روی آن از شلوغی دید آشپزخانه کاسته است.


آپارتمان مارانیائو، واقع در سائوپائولو

شهر سائوپائولو واقع در جنوب برزیل پرجمعیت ترین شهر این کشور است که ضمنا از میزبان های چام جهانی بود. جمعیت این شهر بیش از 11 میلیون نفر است و بنابراین آپارتمان های مسکونی دارای نقش بلامنازعی در محیطی شهری دارند.

در ادامه مطلب به آپارتمانی در مرکز شهر سائوپائولو و در محله هیگیه نوپولیس، پرداخته می شود که در طبقه هفتم واقع است. لازم به ذکر است که بیشتر بناهای این منطقه از لحاظ معماری بومی پائولیستا، نمونه های مطلوبی هستند که غالبا در دهه های 50 و 60 میلادی بنا نهاده شده اند.

مالک این ساختمان هم مانند مالک ملک قبل قصد ایجاد محیط بازی داشت که هم شوخ و شنگ باشد و هم مدرن، تا بتواند دوستان زیادش را در آن جای دهد. دیوارهای قبلی این ساختمان، توسط طراحان FC Studio تخریب شدند و بدین ترتیب، کوچک ترین محیط خصوصی به همراه محیطی باز در متراژ 87 متر مربعی فراهم شد. همچنین پنجره های خانه رو به شهر است.

(8)

 

دکوراسیون داخلی ویلاطراحی داخلی رستوران سنتیبازسازی ساختمانهای قدیمیطراحی ویترین مغازهطراحی داخلی منازل مسکونیطراحی اداریشرکت طراحی داخلیطراحی مطب دکتر طراحی داخلی طلا فروشی

  نظرات