استفاده از رنگ بنفش در چیدمان و طراحی داخلی منزل

  • تاریخ انتشار : 2018/03/19
  • دسته بندی : مقالات
  • نظرات : 0

استفاده از رنگ بنفش در چیدمان منزل

در این مقاله استفاده از رنگ بنفش در چیدمان منزل را آموزش و شرح خواهیم داد.

ولی آن بنفشی که در ذهن شما نقش می بندد کارایی ندارد. منظور ما بنفش مایل به خاکستری است. بنفش خاکستری به آبی بیشتر میل می کند و سیاهی موجود در آن این رنگ را کدر تر می سازد. این رنگ بسیار زیبا و خیره کننده است. در ادامه ی مبحث، محیط هایی که می توان در آنها از این رنگ استفاده کرد نشان داده شده است.

این رنگ کدر و تیره است و باعث شادابی و افزایش انرژی خواهد شد. اگر یکی از حامیان رنگ های خنثی در خانواده رنگ بنفش هستید این رنگ به شما پیشنهاد می شود. بنفش خاکستری تعریفی بسیار مشکل دارد و با تغییر نور این رنگ نیز تغییر خواهد کرد. پس بر این اساس در فواصل مختلف روز رنگ های آبی، خاكستری، یا بنفش تیره ظاهر می شود.

در صورتی که این رنگ را دوست دارید ولی در مورد به کار بردن از آن هراس دارید می توانید کمی از آن را در محیط کوچک استفاده کنید. این رنگ بسیار قوی است و جلب توجه بسیاری می کند. پس برای محیط هایی که می خواهید جلب توجه کند از این رنگ استفاده کنید.

در تصاویر قبلی فضایی مدرن را شاهد بودیم، لیکن در تصویر فوق شاهد استفاده رنگ بنفش در محیطی سنتی و قدیمی هستیم. مخلوط شدن این رنگ با قهوه ای محیطی زیبا مهیا ایجاد کرده است.

در تصویر فوق شاهد یک محیطی آرام و بدون استرس برای خواب راحت با استفاده از این رنگ هستید. ترکیب این رنگ با رنگ های سبز، نارنجی، قرمز، و سرخابی درخشان بسیار خوب است. ولی از رنگ های دیگر با ملاحضه ی بسیاری استفاده کنید و با رنگ های خنثی دیگر شبیه سفید، خاكستری و یا قهوه‌ای مخلوط کنید تا محیط روشن و دلباز شود.

بهترین گزینه برای به کارگیری این رنگ محیط اتاق خواب است. چون در این محیط نیاز به آرامش کامل خواهد بود و این رنگ این خواسته را برطرف خواهد کرد.

برای جلوگیری از تیره و کدر شدن این رنگ، رنگ ‌های سفید و یا كرم گرم اضافه کنید. پارکت های استفاده شده در کف نیز باعث جلوگیری از هدر رفت گرما و همچنین زیبایی محیط خواهد شد.

در تصویر فوق شاهد استفاده بسیار عالی از رنگ بنفش خاکستری هستید. برای جلب توجه زیاد این رنگ به کار گیری این رنگ در کنار رنگ های دیگر پیشنهاد می شود.

درصورتی که یکی از طرفداران این رنگ هستید ولی استفاده از آن را در دیوارهای اتاق دوست ندارید می توانید در کمد یا وسایلی نظیر تخت خواب و … استفاده کنید. به دلیل اینکه رنگ روشن بنفش اضطراب و استرس را کاهش می دهد برای روتختی نیز پیشنهاد می گردد.

در تصویر فوق شاهد استفاده از پارچه های بنفش هستید. بنفش خاکستری تخت خوابی زیبا ایجاد کرده است و در کنار آن استفاده از رنگ های دیگر بصورت کاملا واضح آشکار است. به عنوان مثال در چنین اتاق خوابی می توان ترکیبی از رنگ های سبز، طلایی، صورتی، و یا قرمز استفاده کرد.

تصویر 10

یکی از روش هایی که می توان به وسیله آن رنگ محیط را تغییر داد فرش کردن منزل می باشد. در تصویر نشان داده شده متوجه زیبایی این اتاق به وسیله یک فرش شده اید.

از شما سوال می کنیم: نظر شما در مورد استفاده از رنگ بنفش چیست؟ شما دوست دارید در کدام قسمت منزل از این رنگ استفاده کنید؟

 

طراحی داخلی ویلا طراحی داخلی رستورانبازسازی ساختمانطراحی داخلی مغازهطراحی داخلی منزلطراحی داخلی اداریطراحی دکوراسیون داخلی , طراحی داخلی مطبطراحی داخلی طلا فروشی

  نظرات