کف سازی و کف پوش در دکوراسیون داخلی

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۰۱
  • دسته بندی : مقالات
  • نظرات : 0

کف سازی و کف پوش در دکوراسیون داخلی

 

یکی از پر کاربرد ترین عناصری که تاثیر زیادی بر زیبایی فضای داخلی ما دارد و می تواند دید بصری مثبتی در بخش های مختلف فضای خانه ایجاد کند، کف پوش ها می باشد و یکی از مهم تری قسمت های طراحی داخلی بخش کف سازی است که به مواردی مانند انتخاب نوع جنس ، رنگ ، طرح ، تلفیق نور و… بستگی دارد، تمام این ها کنار هم می توانند در طراحی مغازه ، فروشگاه و محیط های تجاری بسیار موثر باشند و این محیط ها را به طور زیبایی باز سازی کنند.
این روز ها کف پوش های مدرن و متنوعی برای پوشاندن کف خانه وجود دارند اما در انتخاب کف پوش منزل علاوه بر زیبایی باید به دوام، سهولت نظافت، ایمنی، طرح کفپوش و صد البته هزینه نهایی آن باید توجه کنیم. کف پوش ها علاوه بر اینکه زیر بنای اصلی در هر اتاقی هستند می توانند تزئینی و کاربردی نیز باشند. کف پوش ها بر اساس کاربرد، حال و هوا و سبک فضای یک طرح به آن جلا می دهند. کف به دلیل اینکه ممکن است روی آن راه بروند، بنشیند و حتی برقصند نسبت به هر سطح دیگری مقاوم تر است و می تواند ضربات سخت تری را تحمل کند. به هرحال اولین انتخاب در هر فضایی از بین سطوح سخت، نرم یا سطوح با انعطاف پذیری متوسط است که وینیل یا لینولئوم ارائه می دهد. کف پوش ها انوع مختلفی مانند چوب، کاشی ها و هر نوع سنگ که با قالیچه ها و تخته های فرش، ملایم شده اند دارند و هیچ محدودیتی برای انتخاب آن ها ندارید و می توانید بهترین ها را انتخاب کنید.

 

هنگامی که می خواهید کف پوش مورد نظر خود را از میان فرش ها یا قالیچه ها، کف سازی سخت یا کف سازی انعطاف پذیر و یا ترکیبی ازآن ها انتخاب کنید ابتدا باید به گزینه های موجود یعنی در نظر گرفتن کف سازی موجود و کف سازی آینده ی آن مکان توجه کنید و بهتر است علاوه بر مکانی که می خواهید دکوراسیون آن را تغییر دهید جا های دیگر خانه و ابعاد فضایی تان را حتما در نظر بگیرید. به طور مثال کف پوش های عمودی فضای شما را کشیده تر نشان می دهند بنابراین برای فضا هایی مانند راهرو های باریک با سقف های بلند چندان مناسب نمی باشد.
از انواع کف پوش های منزل می تواند به موارد زیر اشاره کرد:
بتن: کف پوش بتنی که برای فضاهای سبک صنعتی ، آپارتمان ها و تراس های مدرن مناسب است، بسیار با دوام است و به سادگی تمیز می شود. اما به دلیل ماهیت سرد آن بهتر است برای فصول سرد سیستم های گرمایش از کف را برای آن در نظر بگیرید.
موزاییک: موزاییک ها یکی از قدیمی ترین انواع کف پوش منزل به شمار می روند که به دلیل تولید در ابعاد بزرگ به راحتی و سرعت بیشتری نسبت به سایر کفپوش ها نصب می شوند و ظاهر یک دست و فوق العاده ای برای کف منزل شما ایجاد می کنند.
کاشی: کاشی ها رنگ شفاف و شیشه ای دارند به همین دلیل بسیار پر طرفدار هستند، به سادگی نظافت می شوند و رطوبت را به خود جذب نمی کنند و برای فضاهایی که بهداشتی مانند حمام و سرویس بهداشتی، فضاهای مرطوب و فضاهای رنگی بسیار مناسب می باشند.

فرش: فرش یکی از محبوب ترین کف پوش ها است. فرش به فضای داخلی شما الگو می دهد و باید توجه داشته باشید که در انتخاب یک فرش ابعاد آن را کمتر از فضای خود در نظر بگیرید تا تمام کف منزل شما را نپوشاند.

سنگ: سنگ ها به دلیل طرح و نقش متفاوت و همچنین بافت و دوام خود از گذشته های دور به عنوان کف پوش محبوب در بین همه شناخته شده است شما نیز با انتخاب آن می توانید ظاهر منحصر به فردی دکوراسیون خود ببخشید. سنگ برای فضا های پر رفت و آمد مانند راهرو و آشپزخانه مناسب است.

کف سازی های موجود
بهتر است ابتدا کف سازی های موجود را به خوبی بررسی کنید و پیش از آن هیچ گونه تصمیم اساسی درمورد کف سازی جدید نگیرید، زیرا شاید اصلا نیازی به پوشاندن آن کف ها نباشد.
گروه دکوراسیون داخلی ما با کادری مجرب و کار آزموده توانایی اجرای هر آنچه شما بخواهید را دارد.

 

طراحی داخلی ویلا دوبلکس , طراحی داخلی رستوران مدرنشرکت بازسازی ساختمانطراحی داخلی مغازهدکوراسیون داخلی منزلدکوراسیون اداری, طراحی دکوراسیون داخلیطراحی داخلی مطب طراحی داخلی طلا فروشی

  نظرات