چیدمان اتاق کودک

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۰۶
  • دسته بندی : مقالات
  • نظرات : 0

چیدمان اتاق کودک

طراحی دکوراسیون برای اتاق کودک، مبحث بسیار شیرینی می باشد و در عین جذابیت و دلچسبی، نکات بسیار مهمی دارد که در چیدمان آن باید کاملا توجه شود. دنیای کودکانه بچه ها دنیای شیرینی است و خاطرات بسیارشیرینی از این دوران در ذهن او باقی خواهد ماند. برای آن که به ثبت خاطرات شیرین او کمک کنید بهتر است چیدمان اتاق کودک خود را به گونه ای طراحی کنید که با نیاز های او بیشترین ارتباط را داشته باشد. مسلما هر چه کودک بزرگ تر می شود نیاز های او متفاوت می شوند.

حال باید توجه داشت که طراحی دکوراسیون اتاق کودک چگونه باید باشد تا سبب آرامش روحی و روانی او گردد. استفاده از رنگ های شاد و گرم، وسایل بازی متناسب با سن و علاقه کودک، توجه به نوع کفپوش و یا فرش زیر پای او، سیستم هوای مطلوب، نور مناسب و… عواملی هستند که در طراحی دکوراسیون اتاق کودک باید مورد توجه قرار بگیرند. با توجه به وضعبت زندگی امروزی و گذراندن زمان زیاد بچه ها در داخل خانه و اتاق خود، باید تمام نکات در چیدمان اتاق کودک در نظر گرفته شود.

مهمترین نکته برای تعیین نوع چیدمان و دکوراسیون اتاق کودک توجه به جنسیت او می باشد.

دکوراسیون اتاق کودک دخترانه:

برای رنگ دیوار اتاق کودک دختر بچه ها، باید از رنگ های گرم مانند صورتی، سرخابی و سفید و رنگ هایی از این دست استفاده نمود. همانطوری که همه ما می دانیم دختر بچه ها به داشتن وسایلی مثل عروسک، وسایل آشپزخانه و کلا هر چیزی که در خانه وجود دارد به صورت اسباب بازی آن شی، علاقه مند می باشند. فرش و پرده و مبلمان و تخت خواب هماهنگ با رنگ دیوار ها نیز برای دختران بیش تر اهمیت دارد. استفاده از رنگ های هماهنگ با رنگ دیوار ها می تواند به زیبایی بیشتر اتاق دختر بچه تان کمک نماید.

دکوراسیون اتاق کودک پسرانه:

با شنیدن نام پسر ها، همگی به یاد رنگ ها آبی، سفید، خاکستری و رنگ های اینچنینی می افتیم که در واقع می تواند صحیح باشد. زیرا پسرا به داشتن اتاق و وسایلی با این طیف رنگی علاقه بیش تری نشان می دهند. استفاده از اسباب بازی هایی مثل توپ، ماشین، روبات، چینه های خانه سازی و… مخصوص پسر بچه های شاد است و می توان در چیدمان اتاق پسر بچه ها مورد استفاده قرار بگیرد.

در دکوراسیون اتاق کودکان، جدا از نوع جنسیت آن ها توجه به این نکات ضروری می باشد:

رنگ متناسب با سن کودکتان برای دیوار ها و طراحی دکوراسیون اتاق او در نظر بگیرید. مثلا برای کودکان کم سن و سال تر از رنگ های ملایم تر استفاده کنید و هرچه بزرگ تر شود می توان به سمت رنگ های تیره تر و گرم تر رفت. نقاشی و کشیدن طرح های دلخواه و همچنین کاغذ دیواری های مخصوص کودکان در این زمینه می توانند به کمک شما بیایند.

نور دهی اتاق کودک باید به گونه ای باشد که او در آن احساس راحتی و امنیت داشته باشد. اغلب کودکان از مکان های تاریک و نیمه تاریک ترس دارند و گاهی این ترس به یک فوبیا تبدیل می شود. بنابراین برای جلوگیری از ایجاد ترس در او  باید سعی شود که اتاق و محل بازی او، نوردهی مناسبی داشته باشد.

سیستم تهویه مناسب اتاق کودک، نیز نقش تعیین کننده در سلامت جسمی کودکان خواهد داشت. بنابراین طراحی سیستم هوای مطبوع امری ضروری می باشد.

انتخاب کفپوش مناسب نیز برای اتاق کودک مهم است زیرا کودک ممکن است ساعت های طولانی را در اتاق بازی خود بگذراند، در نتیجه باید از کفپوشی استفاده کرد تا سلامت جسمی او را تضمین کند و تمیز نمودن آن راحت و آسان باشد.

 

 

دکوراسیون داخل ویلا طراحی داخلی رستورانبازسازی ساختماندکوراسیون ویترین مغازهطراحی داخلی منزلدکوراسیون اداری مدرنشرکت طراحی داخلی , طراحی مطب دکتر , طراحی داخلی طلا فروشی

  نظرات