چطور پرده و مبل را در دکور منزل ست کنیم

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۱۶
  • دسته بندی : مقالات
  • نظرات : 0

چطور پرده و مبل را در دکور منزل ست کنیم

 

۱-ست کردن رنگ ها و مبلمان ست ۲-کردن رنگ ها و فرش ها۳- ست کردن رنگ فرش ، پرده و کوسن ۴-ست کردن رنگ های مختلف در دکوراسیون داخلی

 

۱- ست کردن رنگ ها و پرده ها: اگر می خواهید فضای صمیمانه تری را تجربه کنید از پرده های طرح دار در دکوراسیون منزل تان استفاد کنید. می توانید پرده ها را از پارچه های طرح دار و مختلف انتخاب کنید ولی رنگ ها اگر از خود مبلمان الهام گرفته شود بهتر است. با این کار رنگ ها راحت تر ست می شود.

۲-بعد از پرده ها ، فرش ها خیلی بر دکوراسیون داخلی منزل شما تاثیر گذارند.هر قدر انتخاب رنگ خوبی برای پرده ها و مبلمان داشته باشید، این زیبایی فقط با انتخاب یک فرش مناسب تکمیل خواهد شد. برای فرش ها می توانید از رنگ های پارچه و کوسن های مبل تان الهام بگیرید. از فرش های روشن نترسید ، درست است که در نظر اول تمیز کردنشان کاری دشوار به نظر می رسد اما نمی توان از جلوه و زیبایی که به فضای داخلی می بخشد به سادگی گذشت.

 

۳-اگر از رنگ سفید برای دیوار ها و سقف فضای تان استفاده کرده اید برای از بین بردن حس کسالت و یکنواختی فضا می توانید از یک رنگ واحد و پرجلوه برای پرده و فرش اتاق تان استفاده کنید.

 

۴-اگر مایل هستید در فضای داخلی خود تفاوت ایجاد کنید ، می توانید تمام رنگ هایی که برای دکوراسیون منزل تان انتخاب کرده اید را در هر سه عنصر پرده ، فرش و مبلمان به کار ببرید .

 

امروزه ست کردن مبلمان، فرش و پرده در منزل يکي از دغدغه هاي اساسي ماست. براي اينکه دکوراسيون منزل ما زيبايي بيشتري داشته باشد، لازم است تا به مواردي از قبيل رنگ و طرح اثاثيه ي اصلي بيشتر توجه کرد.

چنانچه فرشي با طرح شلوغ يا پررنگ داريد چه نوع انتخابي براي مبلمان و پرده مناسب است؟

چون فرش با نقشه ي شلوغ و پررنگ نظر بيننده را به خود جلب مي کند نبايد براي پرده و مبلمان هم از رنگ هاي شاد و طرح هاي پر استفاده کرد. بهتر است براي اين نوع فرش از رنگ هاي ملايمي چون کرم، سوسني، کالباسي، سفيد، بژ، طوسي روشن و … بهره برد. به عنوان مثال براي فرش قرمز تيره مي شود از رنگ کرم و يا سفيد براي مبلمان و ديوارها استفاده کرد به همين ترتيب براي پرده مي توان از حرير ترکيبي سفيد با رگه هاي قرمز خيلي روشن و در صورت کرم رنگ بودن مبلمان و ديوار از پرده ايي نسکافه اي ساده استفاده کرد.

فرش ساده و کم نقش و نگار يا داراي طرح هاي مدرن و شکسته را با چه مبلمان و پرده اي مي توان ست کرد؟

فرش هاي با طرح خلوت به دو نوع دسته بندي مي شوند. دسته ي اول فرش مدرن مانند فرش شگي و فرش ترک يا فرش هاي با نقشه ي مدرن و دسته ي دوم فرش سنتي با طرح خلوت مانند برخي از فرش هاي دستبافت طرح قشقايي يا ترکمن و يا فرش دستبافت و ماشيني کم گل و خلوت مي باشند.

معمولا در داخل فرش هاي مدرن از تضاد رنگي بهره برده شده است و در برخي فرش هاي جديد ترک که از يک يا چند رنگ ملايم و روشن به صورت گل برجسته استفاده شده است که براي هر دو نوع مي توان مبلمان و پرده را با رنگ هاي شاد داراي هارموني با يک يا چند رنگ فرش استفاده نمود.

 

طراحی ویلاطراحی داخلی رستوران مدرنشرکت بازسازی ساختماندکوراسیون داخلی مغازهدکوراسیون داخلی منزلدکوراسیون داخلی اداریطراحی داخلیطراحی داخلی مطب دکتردکوراسیون داخلی طلا فروشی

  نظرات