مناسب ترین حمام کودک

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
  • دسته بندی : مقالات
  • نظرات : 0

مناسب ترین حمام کودک
باتوجه به اهمیت نگهداری کودکان به عنوان آسیب پذیرترین فرد خانواده، بهتر است در تمامی مکان های خانه سعی شود امنیت و آسایش آن را در نظر بگیرید. حمام یکی از اصلی ترین مکان هایی است که باید جایی بی خطر برای کودک باشد، از این رو باید در دکوراسیون حمام کودک فضایی امن و راحت را برایش ایجاد کرد، تا علاوه بر امنیت در نگهداری اش، احساس شادی و راحتی بسیاری در آن مکان داشته باشد. اما علاوه بر حفظ امنیت و شادی کودک در حمام، دکوراسیون داخلی این فضا را باید طوری طراحی کرد که برای دیگر افراد خانواده نیز قابل استفاده و مناسب باشد.

در این بخش می خواهیم شما را با علم دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی این فضای پراستفاده آشنا سازیم تا با بهترین شیوه بتوانید از آن استفاده کنید.
از آنجاییکه اعضای خانواده هیچ گاه ثابت نیستند و ممکن است بر تعداد کودکان افزوده شود، توصیه می کنیم خانواده هایی که بچه کوچک دارند، حمام کودک خود را به قدر کافی انعطاف پذیر کنند تا با گذر زمان و رشد تدریجی بچه ها مشکلی در کمبود فضا نداشته و محیط با بچه ها سازگار باشد.
اولین قدم را در دکوراسیون داخلی حمام کودک با ایجاد گرمای مناسب در حمام بردارید، سپس سعی کنید با تهیه سطوح ضد آب و مقاوم که روی پوشش سنگی حمام قرار می گیرد، بچه ها را از سر خوردن و صدمه دیدن در امان بدارید.
با توجه به اینکه کودکان در سنین پایین نمیتوانند کوچکترین کار شخصی شان را به تنهایی و بدون کمک دیگران انجام دهند و در تمامی کارهایشان از لباس پوشیدن گرفته تا غذا خوردن و دستشویی رفتن و حمام کردن به کمک بزرگترهایشان نیاز مبرم دارند، از این رو بهتر است طراحی داخلی فضای حمام کودک به گونه ای باشد که افراد بزرگتر به هنگام شستشوی کودک خود به راحتی بتوانند در حمام جابجا شوند.
علاوه بر درنظر گرفتن فضای بیشتر برای والدین، وان حمام کودک نیز بهتر است به اندازه ای بزرگ باشد که دو کودک در آن به راحتی حمام کنند. چراکه آنها عاشق آب بازی در وان حمام هستند و بهتر است فضای مناسبی را برایشان در نظر بگیرید. دیواره ها و سطح حمام کودک را باید با متریال ضد آب و مقاوم طراحی کنید تا به هنگام پاشیدن آب به اطراف وسایل و تجهیزات حمام آسیب نبینند.

مناسب ترین دکوراسیون حمام کودک
غالبا در صنعت مصالح سازی، کاشی ها و مصالح به کار رفته در ساخت حمام را از مقاوم ترین مواد می سازند که علاوه بر مقاومت آنها زیبایی ویژه ای را به ظاهر و دکوراسیون حمام کودک می دهد و در عین حال محکم و مقاوم هم هستند.
کودکان عاشق رنگ های شاد و زیبا هستند از این رو توصیه می کنیم حتما در دکوراسیون داخلی حمام کودک خود از رنگ های شاد و روشن استفاده کنید تا محیطی جذاب و دوستداشتنی برای او باشد.
بهتر است فضای مناسبی را در حمام کودک برای نگهداری حوله ها و لباس های تمیز و گاها چرک در نظر بگیرید و با زدن قلاب یا چوب لباسی های مخصوص، مشکلی برای دسترسی آسان به حوله ها و لباس ها نداشته باشید. هیچ گاه مواد شیمیایی را در دسترس کودکان در حمام قرار ندهید، چراکه این مواد برای سلامتی آنها بسیار خطرناک بوده و شاید آسیب های غیرقابل جبرانی را برای کودک شما به بار آورد، از این رو در طراحی داخلی حمام کودک سعی کنید از کمدهای قفل دار برای نگهداری مواد پاک کننده شیمیایی و سفیدکننده ها استفاده شود. یکی از بهترین کارهایی که می تواند در طراحی دکوراسیون حمام کودک انجام دهید استفاده از قفسه هایی برای جاسازی حوله های اضافی، دستمال و یا لوازم تعویض پوشک بچه است که کاربرد فراوانی را در طی شبانه روز دارد.

 

 

 

طراحی داخل ویلاطراحی رستوران سنتیبازسازی ساختمان قدیمیویترین جلوی مغازهدکوراسیون داخلیطراحی دکوراسیون داخلی اداریطراحی داخلیطراحی داخلی مطب دکتر دکوراسیون داخلی طلا فروشی

 

  نظرات