مشخصات فنی سقف متحرک

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۰۵
  • دسته بندی : مقالات
  • نظرات : 0

مشخصات فنی سقف متحرک

سقف متحرک سیستمی است که از سه جزء اصلی و کلی تشکیل شده است:

سازه اصلی
سازه پارچه ای
سیستم الکتریکی (سیستم محرکه)
هرکدام از این اجزاء در موارد زیر به طور کامل توضیح داده شده اند:

سازه اصلی

جنس سازه اصلی در سقف متحرک معمولا از آلومینیوم یا پروفیل‌های اکسترود شده‌ای است که با رنگ کوره‌ای الکترواستاتیک رنگ شده اند. همچنین این پروفیل‌ها توانایی داشتن هر رنگی از رنگ‌های کدرال را دارند.

از آنجایی که این سازه، یک سازه مستقل است، می‌توان به صورت مستقل از این سازه استفاده نمود اما برای افزایش استحکام و پایداری سازه سقف متحرک، به راحتی می‌توان به بنای اصلی متصل نمود. در سازه اصلی سقف متحرک، که به صورت منفرد از ستون‌ها، ناودان و ریل و تیر فرعی تشکیل شده است، اتصالات از نوع پیچ و مهره انجام می‌گیرد که از براکت‌های فلزی این سازه برای انجام این‌کار بهره برده می‌شود.

ریل‌های به کار برده شده در سقف متحرک، وظیفه انتقال بار سقف و ایجاد تحرک را دارند. همچنین دلیل استفاده از ناودان تنها در انتقال آب‌های سقف خلاصه نمی‌شود بلکه وظیفه دیگر ناودان، اتصال بین ستون‌ها و ریل‌هاست!

تیر‌ها با لغزیدن روی ریل‌ها، می‌توانند پارچه را به ریل متصل می‌کنند و تقش جمع و باز کننده پارچه را نیز بازی کنند. همچنین ستون‌ها با ایجاد شیب ۷ درصدی روی پارچه، علاوه‌بر تحمل وزن کل سازه، باعث جمع آوری آب روی سقف می‌شوند. البته آب‌ها مستقیما به سطح زمینه نمی‌رسند؛ ابتدا به ناودان منتقل شده و سپس به زمین می‌رسند.

سازه پارچه‌ای

این نوع سازه به دلیل خواص خوب و طول عمر بالا، برای سقف متحرک، پوشش سقف ماشین‌ها و همچنین پوشش سازه‌های غشایی استفاده می‌شود. این پارچه‌ها شامل الیاف محافظت شده به وسیله روکش pvc  و روکش نهایی هستند. علت استفاده این پارچه ها در سقف متحرک، علاوه بر دلایل بالا، پایداری در تغییرات دما است که باعث می‌شود در درزا مدت طول عمر خوبی پیدا کند و مقابل اشعه‌های uv  خورشید، پایدار بماند.؛ به طوری که این پارچه ها می‌توانند از -۳۰ درجه تا ۷۰ درجه سانتی گراد تغییر دما را تحمل کنند و در این رنج، پایدار بمانند! همچنین از دیگر قابلیت‌های این پارچه، نظافت آسان آن به دلیل دارا بودن روکش‌های خاص است.

به تمام این قابلیت ها، مقاوت در برابر باد و باران را هم اضافه کنید + اینکه این سازه قابلیت جلوگیری از گسترش حریق را هم داراست. همه این قابلیت‌ها، این پارچه را به یک سازه فوق‌العاده برای استفاده در مکان‌های عمومی تبدیل کرده است.

همچنین از این پارچه‌ها می‌توان در همه باقت‌های رنگی استفاده کرد؛ چرا که ثبات رنگی فوق‌العاده ای دارند. از این پارچه‌ها می‌توانید بر اساس استفاده، در مکان‌های مختلف و در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف بهره ببرید!

سیستم الکتریکی محرکه

در سقف متحرک، سیستم الکتریکی به صورت مخفی تعبیه شده است که به زیبایی هرچه بیشتر آن کمک می‌کند. همچنین سیستم روشنایی به همراه طرح‌های متنوع در این سیستم وجود دارد که از قابلیت‌های مهم این سیستم می‌باشد؛ به گونه‌ای که بر اساس متراژ این سیستم، تعداد کافی چراغ  LED تعبیه شده که روشنایی کافی برای محیط ایجاد می‌کند.

بسته به نیاز خود، می‌توانید از موتو پیشرفته تولید فرانسه  Somfy یا Backer استفاده کنید. توجه کنید که هر دوی این موتور‌ها از بهترین سیستم‌های الکتریکی هستند! هردوی این موتو‌ها هوشمند بوده و قابلیت اتصال به سیستم‌های هوشمند را دارا هستند.

موارد استفاده سقف متحرک

این سازه می‌تواند بسته به نیاز و محل مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از سقف متحرک، انعطاف و زیبایی خاصی به رستوران، کافی شاپ، روف گاردن، پارکینگ و… دهد. فضای هوشمندی که این سیستم در اختیارتان می‌گذارد، یکی از بهترین تجربه‌های شما خواهد بود!

 

 

 

دکوراسیون داخلی ویلاطراحی داخلی رستوران سنتیبازسازی ساختمانهای قدیمیطراحی ویترین مغازهطراحی داخلی منازل مسکونیطراحی اداریشرکت طراحی داخلیطراحی مطب دکتر طراحی داخلی طلا فروشی

  نظرات