سقف بازشو

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۰۵
  • دسته بندی : مقالات
  • نظرات : 0

سقف بازشو

سقف بازشو یکی از جدیدترین فناوری‌های دنیای امروزی است که به شما این امکان را می‌دهد تا در صورت نیاز از نورخورشید بهره مند شوید و هنگامی که می‌خواهید بنای خود را سرپوشیده کنید. این فناوری که مورد استقبال خیلی‌ها قرار گرفته، یکی از بهترین گزینه‌ها برای رستوران، استخر، پارکینگ و باغ تالار هاست تا هم محیطی طبیعی و هم محیط اختصاصی خود را داشته باشند.

این نوع سقف ها از سازه‌های آلومینیومی و پارچه‌های PVC تشکیل شده اند تا علاوه بر وزن کم، استحکام خوبی داشته باشند! استحکام بالای آنها در برابر باد و باران، یکی از عمده‌ترین دلایل استفاده از این سایبان‌هااست.

سقف بازشو پارچه‌ ای پرگلا

سقف بازشو پرگلا، در قالب دو نوع دستی و اتومات تولید می‌شود. در نوع اتومات این سازه، با استفاده از موتور الکتریکی و یک ریموت کنترل امکان کنترل سقف وجود دارد. در این سازه، با یک ریموت می‌توانید این سازه را باز یا بسته کنید که اغلب استخر‌ها یا کافی شاپ‌ها از این قابلیت استفاده می‌کنند.

استفاده از فناوری ریموت کنترل در موتو اتوماتیک این سازه امکان پذیر است و عملا در نوع دستی، این امکان وجود ندارد. در نوع دستی این سازه، با استفاده از دست و مکانیزم‌های فیزیکی سقف را باز یا بسته می‌کنند و موتور الکتریکی برای جمع یا باز کردن سازه وجود ندارد. نوع دستی سقف بازشو پرگلا، اغلب برای کاهش هزینه‌های مشتری ایجاد می‌شود و دلیل دیگری ندارد!

سقف بازشو استخر

داشتن استخر سرپوشیده در زمستان خوب است اما در تابستان نه! همچنین استخر روباز هم در تابسات لذت بخش است و اما در زمستان و هوای سرد، کاربرد ندارد. سقف بازشو استخر، این امکان را به شما می‌دهد تا در صورت نیاز استخری بدون سقف برای خود ایجاد کنید و در مواقع نیاز، به راحتی استخر خود را سرپوشیده کنید!

همچنین یکی دیگر از دلایل استفاده از سقف بازشو در استخر ها، ایجاد حریم خصوصی در استخر است به طوری که از محل‌های اطراف، داخل استخر قابل دید نباشد. استفاده از سایبان متحرک در استخر به شما این امکان را می‌دهد تا هر موقع که خواستید، سقف را از روی استخر بردارید و در مواقع نیاز، یک استخر سرپوشیده داشته باشید!

سقف بازشو روفگاردن رستوران

اگر شما هم صاحب یک کافی شاپ هستید، ترجیح می‌دهید زمانی که میزان آفتاب و گرمای دما مطلوب است، در فضای باز از میهمانان پذیرایی کنید؛ سقف بازشو به شما این امکان را می‌دهد تا هم رستوران روباز و هم رستوران سرپوشیده داشته باشید؛ با فشردن یک دکمه ریموت، می‌توانید سقف را باز یا بسته کنید و تجربه لذت‌بخشی برای مشتری رقم بزنید! همچنین به سبب اینکه برخی از قوانین شهرداری، استفاده از سایبان‌های مستقل جلوی کافی شاپ را منع می‌کنند؛ استفاده از سقف بازشو در کافی شاپ ها می‌تواند شمارا از این حواشی بازدارد.

چتر جمع شونده مسجدالنبی

عربستان به دلیل دمای بسیار بالایی که دارد اقدام به مسقف کردن صحن مسجدالنبی کرده است. این پروژه که یکی از جسورانه ترین پروژه های معماری است که استقبال زیادی از آن شده است. این پروژه وسیع، به دست شرکت‌های  Rasch و SEFAR طراحی و اجرا شده است.

 

دلیل استفاده از چتر‌های بازشونده در مسجدالنبی، مقاومت این چتر‌ها در برابر اشعه‌های UV و طوفان و باد است. این سازه یکی از بهترین گزینه‌ها برای ایجاد سایه در صحن‌های بزرگ است؛ بر همین اساس، در کشور ما هم در حرم مطهر امام رضا (ع) در مشهد یا حرم حضرت معصومه (س) در قم، از این سازه کاربردی و خوب استفاده شده است.

 

طراحی ویلاطراحی داخلی رستوران مدرنشرکت بازسازی ساختماندکوراسیون داخلی مغازهدکوراسیون داخلی منزلدکوراسیون داخلی اداریطراحی داخلیطراحی داخلی مطب دکتردکوراسیون داخلی طلا فروشی

  نظرات