زیبا کردن خانه با آینه

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۷
  • دسته بندی : مقالات
  • نظرات : 0

زیبا کردن خانه با آینه

اهمیت آینه در خانه:
آینه یکی از وسایلی ست که در هر خانه ای وجود دارد و همه از آن استفاده می کنند. مثلا هنگام بیرون رفتن از خانه ،زمانی که لباستان را پوشیده اید، موقع شانه کردن موهایتان و… در بسیاری از مواقع دیگر شما خود را به یک آینه رسانده و خود را در آن نظاره می کنید. شما هیچ کسی را پیدا نمی کنید که حداقل روزی یک بار خود را در آینه نبیند. در این جا می خواهیم به زیبا کردن خانه با آینه بپردازیم.


نقشه آینه در دکوراسیون امروزی:
همانطوری که ذکر شد، آینه در هر خانه ای وجود دارد و شما می توانید با در جای درست قرار دادن آینع از بازتاب نور و رنگ در خانه لذت ببرید.برای زیبا کردن خانه با آینه امروزه آینه ها در قاب ها و طرح ها و اندازه های مختلف وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید به خانه خود روح ببخشید. سعی کنید در خانه، جایی را به آینه اختصاص دهید و آینه هارا در آنجا بطور صحیح قرار دهید. شما با جا به جا کردن آینه و قرار دادن آن در جای مناسب فضای خانه تان بزرگ تر نشان دهید. با قرار گرفتن آینه ها در جای مناسب، بازتاب تصویر و نوری که بوسیله آینه ها صورت می گیرد به خانه تان عمق و روح می بخشد و باعث و آرامش می شود.
انتخاب مکان مناسب برای قرار دادن آینه:
شما می توانید برای زیبا کردن خانه با آینه ،در ورودی آپارتمان تان از آینه استفاده کنید چراکه اکثر ورودی آپارتمان ها نور طبیعی ندارد و شک نکنید که یکی از بهترین جاها برای قرار دادن آینه است. با قرار دادن آینه در این مکان هم باعث زیباتر شدن ورودی آپارتمان می شود وهم باعث تامین نور کافی می شود.

مکان دیگری که برای قرار دادن آینه بسیار مناسب است و به زیبایی خانه کمک می کند، سالن پذیرایی است. اما برای قرار دادن آینه در سالن پذیرایی باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر بدرستی این کار را انجام ندهید، باعث می شود خانه شما را زشت جلوه دهد. برای این منظور بهتراست از آینه های بزگ و ایستاده استفاده کنید که با اینکار حس خوبی در سالن پذیرایی شما ایجاد می شود. درضمن اگر سالن پذیرایی تان دارای دیوار هایی بزرگ است ،بهتر است از چند آینه استفاده کنید.
یکی از جاهای دیگری که می توان درآن آینه قرار داد ،داخل حمام و دستشویی است که بهترین جای آن هم بالای سینک دستشویی است.

درکل هرجایی که نور طبیعی ندارد شما می توانید از آینه استفاده کنید برای مثال اگر میز ناهار خوری تان در جایی قرار دارد که نور طبیعی ندارد شما می توانید با قرار دادن یک آینه باعث انعکاس نور شمع و سایر نور های دیگر شوید. اگر این امر به خوبی انجام شود باعث رمانتیک شدن فضا نیز می شود.
اگر آشپزخانه تان کوچک است شما می توانید با آینه این مشکل را حل کنید. با قرار دادن شیشه های آینه ای بر روی کابینت ها به کلی فضای آشپزخانه فرق می کند و دیگر کوچک بنظر نمی رسد.
اتاق ها یکی دیگر از جاهای مناسب برای قرار دادن آینه هاست.

اگر در اتاق تان مطالعه می کنید و نور آن کم است براحتی با قرار دادن چند آینه در جاهای مناسب می توانید علاوه بر تنظیم نور اتاق از انعکاس نور ها در اتاق نیز لذت ببرید.اگر میز مطالعه تان کنار دیوار است، بدون شک یکی از بهترین جا ها برای قراردادن آینه ،بالای سرتان است. با این کار هم اتاق تان بزرگ تر بنظر می رسد و هم اگر کسی وارد اتاق تان شود بدون اینکه برگردید با نگاه کردن به آینه می توانید متوجه شوید که چه کسی وارد اتاق شده است.

 

 

دکوراسیون داخل ویلا طراحی داخلی رستورانبازسازی ساختماندکوراسیون ویترین مغازهطراحی داخلی منزلدکوراسیون اداری مدرنشرکت طراحی داخلی , طراحی مطب دکتر , طراحی داخلی طلا فروشی

  نظرات