خانه ای با نمای شیشه‌ای

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
  • دسته بندی : مقالات
  • نظرات : 0

خانه ای با نمای شیشه‌ای
در برابر آنچه که دنیای جدید و زندگی مدرنیته امروزی در مسیر انسان قرار گرفته به زبان های مختلف و راهکارهای متفاوتی انجام می‌گیرد که هر یک دنبال خلق مدلی, زبانی تازه و کنکاش در میان دردسر ها و دغدغه های روزمره هستند.
یکی دیگر از روشهای بیان متفاوت بودن درون و محیط اطراف و تنش های طبیعت استفاده از عنصر هایی همچون نور و سایه در میان شفافیت و محو شدن هاست.

خانه‌های شیشه‌ای دنیا
در این بخش به دو نمونه از خانه هایی که با متریال قالب شیشه استفاده شده اند می پردازیم.
در سال ۲۰۰۴ خانه بازیر بنای ۸۵ متر مربع در حومه توکیو طراحی شد که در آن به جای استفاده از پنجره سطوح شطرنجی پهن و مات نصب شد که تمامی نمای دو طبقه ساختمان را پوشش می‌داد.

این شرکت طراحی ثبت شده که در تمامی زمانهایی که آفتاب در آسمان می باشد فضای داخلی منزل غرق در نورباشدوبا رفتن خورشید و تاریک شدن هوا و روشن کردن چراغ ها نمای خانه با پنجره های عریض وبلندش از بیرون فضای منزل به مانند جعبه بزرگی که دردل محیط می درخشد و خودنمایی می کند.
در سال ۱۹۹۹ در شهر یوتنجی ژاپن خانه ای طراحی شد که تداعی کننده شوجی های ژاپن است که انسان را غرق در وهم و تصورات خیال انگیز می کند این منزل برای زندگی دو هنرمند گرافیست و پسرشان طراحی و معماری شده است به این صورت که شیشه های مات و وسیعی تمام سطح دیوار را می پوشاند که علاوه بر نشان دادن نمای ساختمان حکم نورگیر را برای ساختمانی با زی می‌کنند اتاق غذاخوری منزل بسیار ساده و مبله نشده است ودر زمانی این سادگی بیشتر نمایان می شود که سایه درختی از میان نمای نیمه شفاف آن می گذرد و بر روی دیوار بزرگ و روشن مقابل خودنمایی می‌کند و زیبایی دو چندانی طراحی و دکوراسیون داخلی می دهد.

 

 

 

دکوراسیون داخلی ویلاطراحی داخلی رستوران سنتیبازسازی ساختمانهای قدیمیطراحی ویترین مغازهطراحی داخلی منازل مسکونیطراحی اداریشرکت طراحی داخلیطراحی مطب دکتر طراحی داخلی طلا فروشی

  نظرات