تاثیر کابینت ها در طراحی داخلی خانه

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
  • دسته بندی : مقالات
  • نظرات : 0

چگونه کابینت های آشپزخانه را مرتب نگه داریم؟

 

هنگام عوض کردن کابینت های موجود در آشپزخانه، تصور کنید که شما هیچ مشکلی در خصوص مرتب کردن وسایل آشپزخانه ندارید. کابینت ها امکان دارد بر اثر مرور زمان بسیار نامرتب و به هم ریخته شوند که موجب ناراحتی اعضای خانواده خواهد شد.

برای مرتب کردن کابینت ها لازم است به نکات زیر توجه فرمایید:

قفسه ای را در آشپزخانه فقط به ادویه جات اختصاص دهید:

در این مورد کابینت هایی که به صورت کشویی هستند مناسب ترند، اما مشکل اینجاست که ادویه جات در این گونه کابینت ها گم می شوند چون همه ی ادویه جات در معرض دید نیستند و فضا را بیهوده اشغال می کنند. به همین علت توصیه می شود که از کابینت های در دار استفاده گردد که در این صورت همه ی ادویه جات جلوی چشممان باشند.

مواردی که زیاد مورد استفاده قرار می گیرند را در معرض دید قرار دهید:

هر کدام از مواد غذایی را که حس می کنید بیشتر مورد استفاده ی افراد خانواده قرار می گیرد را در دسترس قرار دهید و بدین شکل به وسایل آشپزخانه نظم دهید.

سایز محفظه ها باید متناسب با وسایل آشپزخانه باشد:

اگر شما بار اولتان باشد که اقدام به مرتب کردن آشپزخانه می کنید باید به این نکته توجه داشته باشید که محفظه های سایز متوسط و بزرگ، گاهی اوقات مورد استفاده نیستند و متناسب با سایز وسایل آشپزخانه نمی باشند. درنتیجه ابتدا توجه داشته باشید که برای چه وسیله ای محفظه می خرید.

شما ممکن است در ذهن خود تصور کنید که محفظه هایی که دهن گشاد هستند کاربرد بیشتری دارند اما در واقع محفظه های مستطیلی باریک بسیار کارآمد تر می باشند.

 

برچسب بر روی کابینت های خود قرار دهید:

برای یافتن سریعتر چیزی که احتیاج دارید سعی کنید روی کابینت ها برچسب بزنید.

 

بکارگیری سبد:

استفاده از سبد بسیار به حفظ تمیزی آشپزخانه و جلوگیری از کهنگی مواد غذایی از جمله سیب زمینی و پیاز، کمک فراوانی می کند.

 

برخی وسایل که شکل جالبی ندارند را در کابینت های پایین قرار دهید:

وسایلی نظیر قوطی کنسرو را در طبقه های پایین کابینت قرار دهید که از به هم ریختگی وسایل جلوگیری شود.

 

تفکر کنید:

به منظور ایجاد نظم فقط موادی که سریع فاسد می شوند را جدا نکنید بلکه موادی که به وفور در کابینت دارید را به خاطر بسپارید که دوباره از فروشگاه نخرید.

دکوراسیون داخل ویلا طراحی داخلی رستورانبازسازی ساختماندکوراسیون ویترین مغازهطراحی داخلی منزلدکوراسیون اداری مدرنشرکت طراحی داخلی , طراحی مطب دکتر , طراحی داخلی طلا فروشی

  نظرات