بازی با رنگ و نور در دکوراسیون دندانپزشکی

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
  • دسته بندی : مقالات
  • نظرات : 0

بازی با رنگ و نور در دکوراسیون دندانپزشکی

جهت خلق تجربه لذت بخش برای مشتری و همچنین ایجاد محیطی شفاف و طبیعی، نیازمند دکوراسیون دندانپزشکی به روش اصولی هستید. بازی با رنگ و نور در دکوراسیون دندانپزشکی ، به شما کمک می‌کند تا از طراحی داخلی خوبی برخوردار بوده و تجربه شیرینی از معالجه بیمار داشته باشید. با این حال، آیا دوست دارید از رنگ‌های آرام بخش و ملایم در دکوراسیون دندانپزشکی خود استفاده کنید یا از رنگ‌های انرژی بخش؟

اگر مطب کوچکی دارید، از رنگ‌هایی که فضا را وسیع‌تر جلوه می‌دهند استفاده کنید. برای مثال رنگ‌های آبی ملایم یا کرم، انتخاب خوبی برای دکوراسیون دندانپزشکی کوچک هستند! همچنین یکی از روشهای بزرگ جلوه دادن مطب، استفاده از آئینه است!

همچنین یک استراتژی خوب این است که از یک رنگ برای اتاق انتظار و درمان استفاده کنید. با انجام این کار، افراد قبل از آنکه به اتاق درمان بروند، با رنگ‌های اتاق انتظار مانوس می‌شوند و هماهنگی آنها با رنگ اتاق درمان، سریع‌تر اتفاق می‌افتد.

برای اتاق انتظار کودکان، باید از رنگ‌های شاد و انرژی بخش استفاده کنید؛ رنگ صندلی‌ها را به نارنجی یا سبز تغییر دهید و هماهنگی بین این رنگ‌بندی با سایر لوازم تزئینی را حفظ کنید.

از رنگ‌های مطلقا سفید یا زرد استفاده نکنید؛ چرا که این رنگ‌ها چشم را اذیت کرده و احساس بدی ایجاد می‌کنند. در عوض می‌توانید با ترکیب این دو رنگ و استفاده از لامپ های مناسب، فضایی مانند نور خورشید در روز ایجاد کنید. فایده دیگری که این روش دارد، انتخاب آسان رنگ دندان در نورپردازی طبیعی است که باعث می‌شود دقت پزشک افزایش یافته و زمان کمتری هدر برود.

آرامش مطب

مهمتر از دکوراسیون و زیبایی، آرامش فضا است که باید فراهم شود. تصور کنید بهترین اتاق دنیا را در اختیار دارید اما آسایش کافی در این اتاق را ندارید و نمی‌توانید حتی چند دقیقه، راحت بخوابید! سعی کنید قبل از انجام هر کاری برای دکوراسیون دندانپزشکی ، مکانی بدون سر و صدا و خلوت را انتخاب کنید.

عملکرد فضا

ضروری ترین و اولین کاری که می‌توانید در دکوراسیون دندانپزشکی خود انجام دهید، مشخص نمودن عملکرد هر قسمت از مطبتان است. باید به وسیله نورپردازی و دکوراسیون مناسب، عملکرد هر فضا را مشخص کنید تا بنای شما از یک اتاق نشیمن یا یک چهار دیواری اداری، به مطب دندانپزشکی تبدیل شود.

ویژگی‌های مطب

در دسته ویژگی‌های مطب، منظره اتاق، وجود نور‌های طبیعی و اجزاء طبیعی مانند گل و گیاه می‌تواند جای گیرد. باید در فراهم سازی این ویژگی‌ها اعتدال را رعایت کرد؛ چرا که پس از اتمام کار دکوراسیون،امکان ویرایش وجود ندارد و اگر هم ممکن بود، سخت است!

نقشه کشی

نقشه کشی یک امر بدیهی برای انجام دکوراسیون و طراحی داخلی است. ار ساختمانی قدیمی یا نو دارید، باید نقشه آنرا مشاهده و محل قرار گیری اجزا را پیشبینی کرده و اجرا کنید. با استفاده از نقشه، می‌توانید تعداد و سایز وسایل مورد نیاز را به طور دقیق بدانید و از هزینه‌های اضافی پیشگیری نمایید.

نورپردازی

سعی کنید نواحی که حاوی نور طبیعی هستند و نواحی تاریک و فاقد نور را مشخص کنید. همچنین محاسبه شدت نور در مکان‌های مختلف مطب و پیش بینی تعداد و محل دقیق لامپ‌ها و مهتابی‌ها، امری مهم و ضروری است.

سطوح مطب

کف، سقف و دیوار‌ها جزو سطوح هر بنا هستند. در دکوراسیون دندانپزشکی به روش اصولی، پرده‌ها، فرش‌ها، روکش مبل و رنگ‌ صندلی‌ها، رنگ درب‌ها و… نیز جزو سطوح حساب می‌شوند. استفاده از رنگ‌های تند و نقش و نگا‌های پیچیده، هم فضا را کوچک می‌کنند و هم باعث اغتشاش فکری مراجعه کنندگان می‌شوند

با پوشش دهی مناسب سطوح یک مطب، می‌توان به فضایی وسیع دست یافت که آرامش را به بیماران القا می‌کند. در واقع هدف طراحی داخلی هم ایجاد حس خوب و آرام در بیماران و پزشک است.

 

دکوراسیون ویلاطراحی رستوران مدرن بازسازی نمای ساختمان قدیمیویترین مغازهطراحی منزل مسکونیطراحی دکوراسیون اداری , طراحی دکوراسیون داخلیطراحی داخلی مطبطراحی داخلی طلا فروشی

  نظرات